slider image
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

سه پایه نقاشی

سه پایه نقاشی چیست؟

هر سه پایه معمولی را می‌توان به عنوان سه پایه بوم در نظر گرفت که برای نگه داشتن یک ابزار طراحی یا نقاشی، تحت عنوان بوم، در ارتفاع مشخص به کار گرفته می‌شود. استفاده از سه پایه به این دلیل است که از تعادل بالایی برخوردار است و وزن آن به صورتی است که به راحتی جابه جا می‌شود. این سه پایه‌ها ممکن است از مواد مختلفی ساخته شوند و در نقش‌های متفاوتی به کار گرفته شود؛ اما، در هر صورت از لفظ سه پایه بوم برای آنها استفاده شده و ممکن است با توجه به جنس یا کاربرد آنها، پسوند یا پیشوند ای برای آنها در نظر گرفته شود.

انواع سه پایه بوم از لحاظ جنس

مهم‌ترین فاکتوری که برای دسته بندی این سه پایه‌ها استفاده می‌شود، جنس سه پایه بوم است که کاربرد آنها را به طور کامل تحت تأثیر قرار می‌دهد. طبیعتاً هر کدام از این موارد استحکام خواصی دارد و کاربرد سه پایه را مشخص می‌کند:

سه پایه بوم فلزی: این سه پایه‌ها معمولاً از آهن و یا فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) ساخته می‌شوند که وزن نسبتاً بالایی دارند و مستحکم‌ترین نوع سه پایه محسوب می‌شود. سه پایه‌های فلزی برای نگه داشتن تخته وایت برد و همچنین برای نگه داشتن نمایشگرهای بزرگ مناسب هستند.
سه پایه بوم آلومینیومی: آلومینیوم به عنوان اصلی‌ترین ماده سازنده‌ی این سه پایه‌ها استفاده می‌شود و ممکن است در کنار آن از فلزات دیگر نیز استفاده شود. در هر صورت، به دلیل وزن سبک و استحکام بالا، سه پایه‌های آلومینیومی برای فرآیندهای مهندسی و همچنین برای کلاس‌های نقشه کشی مناسب هستند.
سه پایه بوم چوبی: رایج‌ترین، سبک‌ترین و نسل اولیه سه پایه‌های بوم را این مدل تشکیل می‌دهند که همه ما با آنها آشنایی داریم. وزن مناسب و ساختار منحصر به فرد باعث می‌شود که از این سه پایه‌ها در مکان‌های مختلفی، مانند ماشین هنرمندان، دیده شود.
سه پایه بوم آلیاژی: علوم مهندسی برای بالا بردن استحکام مواد فلزی و کاهش وزن آنها، به سراغ مواد آلیاژی می‌روند که در سه پایه‌های بوم نیز از آنها استفاده شده است. سه پایه‌های آلیاژی از قیمت بالاتری برخوردار هستند و معمولاً تعداد طرفداران و خریداران آنها کم است.

 

کوچه بازار این امکان را برای شما فراهم کرده که با چند کلیک ساده مستقیما و بدون واسطه  از بازار بزرگ تهران و تولیدکنندگان داخلی  ،محصولات مورد نیاز خود را به صورت عمده و تکی خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

 

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading