slider image
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

آسانسور و بالابر

تفادت آسانسور و بالابر

آسانسور و بالابر وسیله هایی هستند که برای جابجایی افراد و وسایل به صورت عمودی از آن استفاده می شود اما این دو وسیله با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد که شاید بسیاری از شماها این تفاوت‌ها را ندانید. ما در این مقاله قصد داریم هر یک از این وسایل را به طور جداگانه توضیح دهیم تا شما عزیزان تفاوت بین آنها را بهتر درک کنید.

آسانسور چیست؟

آسانسور یک اتاقک با ابعاد مشخص می باشد که در طبقات تعریف شده به صورت عمودی جا به جا  میشود و افراد و اشیا را انتقال میدهد. آسانسور ها معمولا  به وسیله موتورهای الکتریکی کار می کند.  آسانسور انواع متفاوتی دارند  که با توجه به  معیارهایی همچون نوع کاربری آسانسور، انواع دربهای طبقه و کابین نوع کابین و شکل آن ، و همچنین نوع سیستم محرکه و موتور آسانسور ،  طبقه بندی می شوند.  در ادامه چند نمونه از آسانسورهای پرکاربرد را معرفی میکنیم.

۱ - آسانسور هیدرولیکی:

آسانسورهای هیدرولیکی خود به دو دسته ی همراه چاهک و فاقد چاهک تقسیم می شوند.آسانسور هیدرولیک همراه چاهک دارای یک طناب قرقره در کف چاهک آسانسور است که با پایین آمدن آسانسور پیستون جمع شده را پذیرا می باشد. اما آسانسور هیدرولیک فاقد چاهک دارای یک پیستون در دو طرف کابین می باشد که خود به سه دسته آسانسور هیدرولیکی طنابی، آسانسور هیدرولیکی تلسکوپی و آسانسور هیدرولیکی غیر تلسکوپی تقسیم می‌شود.

۲ - کابین آسانسور:

آسانسورها بر اساس  نوع کابین و اتاق به دو دسته ساده و پاناروما تقسیم می شوند. آسانسور هایی که دارای اتاقک شیشه‌ای و شفاف هستند پاناروما نامیده می شوند و افراد داخل آسانسور می توانند محیط اطراف را ببینند.

بالابر چیست؟

تعریف و کاربرد بالابر شبیه به آسانسور است . یعنی بالابر به ماشینی گفته میشود که مناسب برای حمل افراد و اشیا در مان های مختلف می باشد. بالابر ها همچون آسانسور دارای انواع مختلفی است  بالابر ها از لحاظ مکانیزم کارکرد با هم تفاوت دارند که این مکانیزم در شکل ، اندازه ، وزن بار تاثیر گذار است.به طور کلی بالابر ها به سه دسته هیدرولیکی ، زنجیری و کابلی تقسیم میشوند.بالابر هیدرولیکی در مقایسه با دو نوع دیگر مزیت های بیشتری دارد و اغلب برای ساختمان هایی که فضا برای آسانسور ندارند استفاده میشود که البته قابل توجه است که هزینه آن به نسبت آسانسور خیلی کمتر است. اما در مقابل دو نوع دیگر بالابرها هزینه بیشتری دارد اما به خاطر ایمنی و کاربرد بهتری که دارد طرفداران بسیاری پیدا کرده است.از  سایت اینترنتی کوچه بازار هرانچه را که میخواهید به صورت تکی و عمده تهیه نمایید .

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading