slider image
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

مدادتراش

مدادتراش

وسیله‌ای است که برای تراشیدن نوک مداد به‌کار می‌رود. برخی از انواع مدادتراش ها دارای دو تیغهٔ استوانه‌ای و در مواردی برقی هستند. زاویهٔ تیغه نسبت به مداد، میزان تیزیِ نوک را تعیین می‌کند.

انواع مداد تراش در بازار بزرگ

1.تراش دستی

انواع امروزی این مداد تراش ها از پلاستیک یا آلومینیوم سخت ساخته میشود که به صورت عمده و تکی در بازار ارائه میشوند  اما در انواع قدیمی تر از چوب جهت ساخت مداد تراش استفاده میشد. تیغه مورد استفاده همانند چاقو عمل میکند که در بعضی موارد در صورت نیاز میتوان تیغه ها را تعویض کرد.

2.تراش مخزن دار

در انواع رایج دیگر مخزنی در انتهای مداد تراش دستی تعبیه میشود و تیغه رو به سمت محفظه قرار میگیرد که تراشه های چوبی ایجاد شده داخل آن ریخته میشود.

3.تراش رومیزی

نوع دیگری هم به صورت سیلندر مانند ساخته شده و قابلیت نصب بر سطوح مختلف مانند روی میز را دارد که به سبب سه نظامی که در آن استفاده شده میتوان مداد را قرار داده و با پیچاندن دسته نصب شده بر آن مداد را تراشید که مدادتراش رومیزی نامیده میشوند.

4.تراش برقی یا الکتریکی

برخی دیگر از مدادتراش ها به صورت الکتریکی بوده و در ساخت آن از موتور الکتریکی استفاده میشود.

5.تراش های تخصصی

برخی تراش ها نیز مخصوص مداد کنته، زغالی و پاستل ساخته شده اند که در طراحی و نقاشی به کار میروند. تولیدکنندگان این نوع مداد تراش ها با توجه به تردی و شکنندگی زغال، پاستل و کنته و همچنین فرم مداد ها، تراش های مخصوص را در انواع مختلف طراحی و تولید میکنند که تفاوت آنها در زاویه حفره، قطر حفره و تیغ تراش است.

استاندارد های لازم مداد تراش از دیدگاه کوچه بازار

۱.سایز حفره ی مناسب: یک تراش مناسب باید حفره ی مناسب سایز استاندارد مداد داشته باشد.

۲.تراش خوب باید علاوه بر تیغه ی موجود بر لبه ی تراش،یک یدک با کیفیت بالا داشته باشد.

۳.یک تراش نباید وابسته به نوع و ظاهر مداد باشد مثلا یک تراش مناسب باید مدادی با بدنه ی منشور مانند را هم به خوبی بتراشد.

۴.بدنه ی یک تراش خوب باید نرم باشد و دارای برجستگی نباشد،منظور از برجستگی نوعی است که بدنه دارای موج یا خمیدگی های بد فرم باشد که باعث ایجاد بریدگی یا خراش برروی دست گردد.

۵.تراش باید ارگونومیک باشد،در واقع باید متناسب با استفاده ی همه ی افراد طراحی گردد،یک تراش ارگونومیک تراشی است که برای افراد راست دست و چپ دست به طور مجزا تولید گردد.

به هرحال توجه به این نکات لازم به نظر می رسد،لذا شما با رعایت چنین نکاتی ابتدا سلامتی و راحتی را فراهم می آورید و سپس به ایجاد فرهنگ استاندارد سازی کمک چشم گیری نموده اید.

 کوچه بازار این امکان را برای شما فراهم کرده که با چند کلیک ساده مستقیما و بدون واسطه  از بازار بزرگ تهران و تولیدکنندگان داخلی  ،محصولات مورد نیاز خود را به صورت عمده و تکی خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

 

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading