slider image
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

دوربین فیلمبرداری

پیش‌تر تاریخچه‌ای مختصر درباره‌ی شرکت کانن (Canon) و نیکون (Nikon)، از بهترین برندهای تولیدکننده‌ی انواع دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری، به‌ حضورتان تقدیم کردیم. در این مقاله نیز قصد داریمبهترین دوربین‌های فیلمبرداری با قابلیت تعویض لنز را به شما خوبان معرفی کنیم.

قبل از هر چیز، هنگام تصمیم‌گیری برای خرید یک دوربین فیلمبرداری باید مشخص کنیم که از دوربینی که میخواهیم بخریم چه انتظاری داریم؛ آیا دنبال بهترین دوربین فیلمبرداری حرفه‌ای هستیم یا بهترین دوربین عکاسی که فیلمبرداری هم می‌کند؟ اولویت با کیفیت عکسبرداریِ دوربین است، یا کیفیت فیلمبرداری؟ آیا بهترین دوربین عکاسی، بهترین دوربین فیلمبرداری نیز هست؟

برای رسیدن به پاسخ این سؤالات دو راه پیش رو داریم؛ یا باید تعداد زیادی از دوربین‌های موجود را تهیه و مورد بررسی دقیق قرار داد، یا از تجربه‌ی دیگران بهره برد. با توجه به قیمت بالای دوربین‌های DSLR، تهیه و بررسی مستقیمِ بیش از 10 دوربین رده بالای فیلمبرداری از این نوع، نیازمند اختصاص بودجه‌ای سنگین است. ما ناگزیر باید به مراجع معتبری همچون سایت DPreview و …  رجوع کنیم که به بررسی تخصصی دوربین عکاسی و فیلمبرداری می‌پردازند. بنابراین برای انتخاب 10 تا از بهترین دوربین‌ های فیلمبرداری، تعداد زیادی از دوربین‌های موجود در این سایت‌ها و دیگر سایت‌های خارجی و داخلی را به دقت بررسی کرده، با شرایط و بازار ایران تطبیق دادیم تا به بهترین انتخاب‌ها برسیم. تا انتهای این مقاله با ما در کوچه بازار همراه باشید.

باوجود تعدُد گجت ها و دوربین‌هایی که روزانه وارد بازار می‌گردد، عکس و دوربین عکاسی هنوز هم جایگاه ویژه و مهمی بین کاربران مختلف دارد. این موضوع در مورد فیلم و دوربین فیلم‌برداری نیز کاملاً صادق است. در این میان صدها مدل دوربین فیلمبرداری از برندهای مختلف تولید می‌شوند که ادعای «بهترین دوربین فیلمبرداری» بودن را دارند. لذا انتخاب و خرید دوربین فیلمبرداری مناسب توسط کاربران، نیازمند کمی تحقیق و پرس‌وجو است.

تا همین چند سال اخیر، معمول‌ترین دوربین فیلمبرداری خانگی، دوربین‌های هندی کم بود با نوارهای مغناطیسی DV که خود به‌اندازه‌ی دوربین‌های کوچک امروزی بودند. تبدیل فیلم‌های ضبط شده روی این نوارها به فرمت یا کاستی که بتوان آن را راحت دید و بایگانی کرد، خود دردسری بود بزرگ. اگر هم شغلی مانند عکاس حرفه‌ای یا خبرنگار داشتید باید حداقل دو یا سه نوع دوربین و طبعاً مقدار زیادی لوازم جانبی دوربین، از قبیل انواع لنز (Lens)، فلش (Flash)، نگاتیو، فیلتر نوری و سه‌پایه با خود حمل می‌کردید. اما امروزه به لطف پیشرفت چشمگیر فناوری‌های مختلف کامپیوتری و اپتیکی و نیز کوچک‌تر شدنِ هرروزه‌ی تراشه‌های پردازنده، دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری نیز دچار تحولات زیادی شده‌اند، به‌طوری‌که سالانه ده‌ها، بلکه صدها مدل دوربین جدید وارد بازار می‌شوند که به کاربرانشان قدرتی بی‌حدوحصر برای عکاسی و فیلمبرداری داده‌اند. اینجاست که قبل از هر چیز باید تعیین کنیم به کدام دوربینی و برای چه‌کاری نیازمندیم.

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading