کوچه بازار / چاپ و نوشت افزار / تجهیزات اداری/مهندسی
تجهیزات اداری/مهندسی
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

تجهیزات اداری/مهندسی

تجهیزات اداری چیست و چه کاربردی دارد؟

تجهیزات اداری به مجموعه وسایلی گفته می‌شود که برای انجام وظایف اداری مورد نیاز است و به عنوان ملزومات مربوط به انجام این وظایف به کار گرفته می‌شود. استفاده از تجهیزات اداری به تسهیل انجام امور اداری منجر شده و نمایی حرفه‌ای به دفتر کار شما می‌بخشد.

انواع تجهیزات اداری چیست؟

تجهیزات اداری به طور کلی به سه دسته قابل تقسیم‌بندی است؛ لوازم و تجهیزات اداری مصرف‌شدنی، لوازم و تجهیزات اداری ماندگار و چسب‌ها.

– لوازم و تجهیزات مصرف‌شدنی به لوازمی گفته می‌شود که در هر دفتر کار به سرعت مورد استفاده قرار می‌گیرند، در مدت زمان کمتری مصرف می‌شوند و قابل استفاده مجدد نیستند.

از جمله این لوازم و تجهیزات عبارت‌اند از: انواع کاغذها (کاغذهای A4، A3، B4 و B3 که البته اغلب از دو کاغذ نوع اول بیشتر استفاده می‌شود)، شابلون‌ها، جوهر، پاک‌کن، مداد، انواع گیره‌های کاغذ، انواع چسب‌ها و… .

– منظور از چسب‌ها ابزار و لوازمی است که برای چسباندن و یا ثابت نگه داشتن چیزهای مختلف به کار می‌روند. این لوازم معمولاً از مواد شیمیایی ساخته شده و در سطوح خاص به منظور مهر و موم کردن، ثابت کردن و یا چسباندن یک وسیله به کار می‌روند. چسب‌های مایع و نوارچسب‌ها که هر کدام انواع مختلفی دارند در این دسته جای می‌گیرند.

– لوازم و تجهیزات ماندگار به تجهیزات و لوازمی گفته می‌شود که کاربرد نسبتاً ثابتی در طول زمان دارند و برای مدت زمان طولانی‌تری شکل، ظاهر و اندازه آن به قوت خود باقی می‌ماند.

این لوازم در یک مدت زمان بسیار بلندی استفاده می‌شود و می‌توان از آن‌ها استفاده چندباره کرد. از جمله لوازم و تجهیزات بادوام اداری می‌توان به دستگاه منگنه، دستگاه پانچ، پایه نوارچسب، گیره‌های پلاستیکی، پوشه‌ها، زونکن‌ها، جامدادی، کلاسور‌ها، جعبه‌های بایگانی، پاکت‌های پلاستیکی و… .

 

از وسایل مورد نیاز برای نقشه کشی در رشته های مهندسی نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میز نقشه کشی، تخته رسم ، انواع خط کش ، گونیا ،شابلون و ....

کوچه بازار این امکان را برای شما فراهم کرده که با چند کلیک ساده مستقیما و بدون واسطه  از بازار بزرگ تهران و تولیدکنندگان داخلی  ،محصولات مورد نیاز خود را به صورت عمده و تکی خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

 

 

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading