کوچه بازار / ساختمان و تجهیزات / مصالح ساخت و ساز
مصالح ساخت و ساز
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

مصالح ساخت و ساز

 

انواع مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی به متریال هایی گفته می شود که از آن ها در ساخت وساز بهره میبرند  . در احداث یک بنا مصالح مختلفی به کار می روند که به صورت طبیعی یا مصنوعی و خام یا ترکیبی هستند و هر کدام دارای ویژگی های و خواص خود می باشند. از این رو فعالان حوزه ساخت و ساز باید به خوبی با مواد و مصالح ساختمانی آشنا باشند تا سازه ای مقاوم و با دوام بتوانند بسازند  متداول ترین مصالحی که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنان جایگاه خود را در صنعت  ساختمان سازی حفظ نموده اند ، فلز، آجر و چوب، سیمان بتن می باشند که به صورت عمده و تکی دربازار بزرگ به مصرف کننده عرضه مینماید .در دنیای مدرن امروزمصالح جدید توسط صنعتگران تولید و به بازاربزرگ  مصرف عرضه می شوند که در مقایسه با مصالح قدیمی قابلیت ها و مزایای بی شماری دارند. هر یک از این مصالح با توجه به مقاومت و کارایی خود در قسمت های مختلف ساختمان به کار می روند. آنچه که در ادامه این مطلب از کوچه بازار به بیان آن می پردازیم، معرفی انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آنهاست

انواع مصالح بر اساس جنس

مصالح ساختمانی را بر اساس جنس دسته بندی کنیم  به دو دسته مصالح مرکب و مصالح ساده تقسیم میشود .

1- مصالح ساده :  به مصالح طبیعی یا مصنوعی که مواد تشکیل دهنده آن ها مشابه باشد. مصالحی مانند شن، آجر، سیمان، بلوک و …. جزء مصالح ساده می باشند .

2 - مصالح مرکب : به مصالح طبیعی و یا مصنوعی گفته می شود که در تولید آن ها از چند متریال استفاده  گردیده. انواع ملات، بتن، ایزوگام و … جزء مصالح مرکب می 

باشند .

دسته بندی  بر اساس نحوه تولید

هر کدام از مصالح ساختمانی به شیوه ای متفاوت تولید  می گیرند اما در کل می توان گفت مصالح یا به صورت پیش ساخته و درجا در صنعت ساختمان سازی تولید و استفاده می شوند.

1- مصالح ساختمانی پیش ساخته

مصالح پیش ساخته به مصالحی گفته می شود که در کارخانه یا کارگاه های مختلف تولید و به محل اجرای پروژه حمل و استفاده می گردند. با استفاده از مصالح پیش ساخته هزینه های کلی پروژه و زمان اجرای آن صرفه جویی میشود . همچنین با کاهش میزان ضایعات ساخت و ساز، در جهت حفظ محیط زیست قدمی برداشته خواهد شد. هر چند ممکن است این مصالح در برابر اعمال تغییرات از انعطاف پذیری لازم برخوردار نباشند و مراحل اولیه طراحی و تولید آن ها زمان بر بوده، اما اهمیت و کارایی مصالح پیش ساخته در ساخت و ساز را نمی توان نادیده گرفت.  دیوارهای بتنی پیش ساخته، پانل های گچی پیش ساخته، کاشی و سرامیک، انواع بلوک، آجر و … از جمله مصالحی هستند که در کارخانه تولید و سپس در اختیار سازندگان قرار می گیرند.

2- مصالح ساختمانی درجا

مصالح درجا همانطور که مشخص است به مصالحی گفته می شود که در محل اجرای پروژه های ساخت و ساز تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال می توان به انواع ملات، قیرگونی درجا، اسکلت ساختمان، چهارچوب درجا، بتن درجا و … به عنوان مصالح درجا اشاره نمود. شما میتوانید از کوچه بازار مصالح دلخواه خود رابه صورت تکی وعمده تهیه نمایید .

 

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading