کنسول های بازی
نمایش کالاهای فقط تکی
نمایش کالاهای فقط عمده
نمایش کالاهای فقط موجود
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم

کنسول های بازی

5 دلیل برای برتری پلی استیشن 4 بر ایکس باکس وان مایکروسافت!

هر دو کنسول شرکت مایکروسافت و سونی دارای نقاط ضعف و قوتی هستند و بازار هدف هر دو کنسول طیف بی‌شماری از گیمرها است اما در این مطلب قصد داریم به مقایسه پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ببپردازیم. با کوچه بازار همراه باشید.

 409

نسل بعدی کنسول‌های بازی ویدیویی سرانجام وارد بازار شدند. هر دو کنسول شرکت مایکروسافت و سونی دارای نقاط ضعف و قوتی هستند و بازار هدف هر دو کنسول طیف بی شماری از گیمرها است اما در این مطلب قصد داریم به دلایلی اشاره کنیم که طرفداران پلی استیشن 4 برای برتری کنسول خود بر ایکس باکس وان به آنها اشاره می‌کنند و تاکید دارند که با وجود این دلایل باید پلی استیشن 4 سونی را به ایکس باکس وان مایکروسافت ترجیح داد. البته در نظر داشته باشید که این دلایل ممکن است در گذر زمان و با عملکرد شرکت‌های ذینفع دچار تغییر و تحول شود. با کوچه بازار همراه باشید.

مقایسه ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 | سخت‌افزار و قدرتسخت‌افزاری

میزان تفکیک پذیری بازی Call of Duty: Ghosts به صورت کاملا مهم میزان قدرت گرافیکی کنسول ها را بین کنسول مایکروسافت و سونی برای همگان روشن کرد. این بازی بر روی پلی استیشن 4 به صورت طبیعی دارای تفکیک پذیری 1080p است در حالی که بر روی ایکس باکس وان دارای تفکیک پذیری 720P است که بدین ترتیب سیستم سونی دارای قدرت بالاتری از سیستم مایکروسافت است و توسعه‌دهنگان بازی می توانند بازی‌هایی به مراتب با کیفیت گرافیکی بالاتر بر روی آخرین کنسول شرکت سونی عرضه و به نمایش بگذارند.

xbox-one-vs-ps4-specs-hardwareالبته شاید بگوئید که کنسول مایکروسافت نیز دارای چنین سخت‌افزار گرافیکی قوی است ولی مهم این است که از توان گرافیکی به نحو احسن بهره برد که این اتفاق در مورد کنسول سونی روی داده است.

مقایسه ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 | عناوین بازی اختصاصی

سونی دارای یک گلچین از بهترین استودیوها برای تهیه عناوین احتصاصی بر روی کنسول خود است و تنها به شوترها دل خوش نمی‌کند. سونی به صورت اختصاصی با توسعه دهندگان درجه یک قرارداد امضا کرده است تا عناوین بسیار خوبی همچون Littlebigplanet را برای این کنسول و به صورت انحصاری عرضه کنند. نام استودیو Naughty Dog به تنهایی کافی است تا بدانید که چه بازی‌های خوبی در انتظار کاربران این کنسول سونی خواهد بود که با قدرت گرافیکی قدرتمند این کنسول لحظات رویایی را رقم خواهد زد.

مقایسه ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 | کنترلر

سیستم کنترلر سونی موسوم به Dualshock 4 از نو دوباره طراحی شده و کنترل انالوگ نیز این بار بر روی آن قرار گرفته که باعث راحت تر شدن استفاده و استراحت انگشتان می شود و در ضمن یک دکمه مخصوص نیز برای به دسترسی آسان به شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاری افزوده شده است.

DualShock-4یک صفحه نمایش لمسی قابل کلیک در جلو با طبف وسیعی از کنترل‌های مختلف در نظر گرفته شده است که هر چند همان معماری اصلی DUALSHOCK را حفظ کرده است ولی یک نسخه بسیار راحت تر و بهینه‌تر شده است. در این کنترلر می‌توان صفحه نمایش لمسی را یک راه بسیار خوب برای افزایش قابلیت‌های کنترل بدون افزودن دکمه‌های اضافی دانست .

مقایسه پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان | توسعه دهندگان

مایکروسافت به تازگی اقدام به راه اندازی یک برنامه خوب برای جذب توسعه‌دهندگان نموده است که البته بسیار دیر است زیرا سونی مدت مدیدی است که فعالانه به پرورش و بهبود فرایند توسعه برای علاقمندان ارائه بازی و برنامه برای کنسول خودئ می پردازد که همگی می‌دانیم در کنسول پلی استیشن 3 علی رغم محیط محدودتر چه عناوین انحصاری خوبی عرضه شد و حال سونی در PDS4 وعده یک دنیای بزرگتر را برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان داده است و در ضمن این قابلیت را داده است تا با برنامه های ریز و درست کاربران استفاده بیشتری از کنسول خود ببرند.

kazhiraips4vsxboxone

مقایسه پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان | قیمت

این مورد را دیگر هیچ کس پیش بینی نمی‌کرد که کنسول پلی استیشن 4 با قدرت گرافیکی بالاتر کنترلر حرکتی و کانفیگ بهتر 100 دلار ارزان‌تر از ایکس باکس وان باشد و به نظر می‌رسد اکوسیستم اقتصادی سونی بهتر شروع به کار کرده و البته کنسول خود را کمی زودتر از ایکس باکس وان در دسترس قرار خواهد داد که این مزیت مهم ترین و آخرین مزیت مهم کنسول سونی است که بالطبع در این بحران اقتصادی 100 دلار ارزان تر کاربران بسیار بیشتری را به سوی خرید کنسول پلی استیشن 4 ترغیب خواهد کرد.

انتقال به حالت موبایل
بستن منو
کوچه بازار
لطفا چند لحظه صبر کنید loading